Dec.03

Başka Türlü Bir Şey – Ait Olamamak

Başka Türlü Bir Şey – Ait Olamamak

Nereden başlamak gerek bilmiyorum. Aslında bir başlangıca gerek yok. Öylesine yazmak lazım. Yaşadığım bu yerleri anlatmam lazım. Anlatmalıyım.

Güzel başlayan hiç bir şey güzel bitmezmiş insanın hayatında. Yaşadıkça öğrendim. Her gittiğim yer ve her tanıdığım insan bana bir kez daha gösteriyor ki burası benim istediğim veya yapabileceğim bir şey değil. Hep çok heves ederek başladığım şeylerin sonunda ben burada napıyorum diye bitiyor.

Aslında temel sorun artık burada bir amacımın kalmamış olması. Buranın bitip bir an önce gerçek hayatıma dönmek istiyor olmam. Çok mu geç ? Tabi ki hayır.

Hayata yeniden başlamaya az bir zaman kaldı. Ama bu hayata başlangıç için belki de geç kaldık  biraz. Yaptığım tercihler ve hataların tek sorumlusu benim. Burnumun dikine gidip kuyruğu hala dik tutmaya çalışmam. Ben her şeyi bilirim benden başkasının bildiği doğru değildir mantığıdır aslında beni bitiren veya azaltan veya başka yere ait hissettiren.

Buraya ait değilim bu bir gerçek. Bu yazıyı okuyan yada okumaya tenezzül edecek bir çok kişinin hayalini kurduğu yerlerdeyim belki de. Ama dostum inan hiç öyle değil. İnan düşünmek ve hayal etmek bir zamanlar çok keyifliydi yaşamak ise sadece işkence.

Artık sabır sadece sabır. İsyan var ama kadere Allah’a değil kendime.

Başka türlü bir şey benim istediğim, ne ağaca benzer ne de buluta. Burası gibi değil gideceğim memleket denizi ayrı deniz havası ayrı hava…

Genel
Share this Story:
  • facebook
  • twitter
  • gplus

Leave a comment

Comment